გასულ წელს კომუნიკაციების დარგიდან სახელმწიფო ბიუჯეტში ნახევარ მილიარდზე მეტი - 628,828,011 ლარი შევიდა
კომუნიკაციების კომისიის 2024 წლის საქმიანობის ანგარიშის მიხედვით, გასულ წელს, კომუნიკაციების დარგიდან სახელმწიფო ბიუჯეტში ნახევარ მილიარდზე მეტი - 628,828,011 ლარი შევიდა, რაც 2023 წელთან შედარებით 124,254,129 ლარით მეტია.
აღნიშნული თანხიდან, მაუწყებლების მიერ საქართველოს სახელმწიფო ბიუჯეტში გადასახადების სახით გადახდილმა თანხამ 46,607,141 ლარი შეადგინა, ხოლო „ელექტრონული კომუნიკაციების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად ავტორიზებული პირების მიერ შეტანილმა თანხამ - 517,932,633 ლარი. რაც შეეხება ლიცენზირებიდან მიღებულ შემოსავალს, 2024 წელს კომუნიკაციების დარგიდან სახელმწიფო ბიუჯეტში სულ - 64,249,528 ლარი შევიდა. ადმინისტრაციული სამართალდარღვევებისთვის ჯარიმების სახით კი, გასულ წელს ბიუჯეტში 38,709 ლარი ჩაირიცხა.

According to the 2024 Activity Report of the Communications Commission, the communications sector contributed a total of GEL 628,828,011 to the state budget in 2024, which is GEL 24,254,129 more than in the previous year.
The amount paid by broadcasters into the state budget in the form of taxes was GEL 46,607,141, while the amount paid by authorised undertakings in accordance with the Law of Georgia on Electronic Communications was GEL 517,932,633. With regards to the revenues from licensing, a total of GEL 64,249,528 was paid into the state budget from the communications sector in 2024. Finally, the payment of administrative fines contributed 38,709 to the budget.