კომუნიკაციების კომისიის მედიალაბში, სტარტაპერებისთვის სემინარი „ინტელექტუალური საკუთრების დაცვა ციფრულ ეპოქაში“ ჩატარდა. შეხვედრას 4S-ის დამფუძნებელი და იურიდიული მიმართულების ხელმძღვანელი, სალომე ჯოჯუა გაუძღვა, რომელმაც მონაწილეებს კონკურენტულ გარემოში ინოვაციებისა და ინტელექტუალური საკუთრების დაცვის შესახებ გამოცდილება გაუზიარა. აღსანიშნავია, რომ სალომე ჯოჯუა არის Edwards Mediation Academy-ის სერტიფიცირებული მედიატორი და საქართველოს მედიაციის ასოციაციის წევრი. შეხვედრის ფარგლებში,... მეტის ნახვა
27 მარტი, 2025 15:44
კომუნიკაციების კომისიის წევრმა, ვახტანგ აბაშიძემ, „მომხმარებლების უფლებების დაცვის შესახებ“ ევროპასთან ინტეგრაციის და დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტების გაერთიანებულ სხდომაზე ComCom-ის პროექტების შესახებ მოხსენება წარადგინა: „კომუნიკაციების კომისიის ყველა პროექტი მომხმარებლების ინტერესებზეა ორიენტირებული, შესაბამისად, ჩვენთვის მთავარი პრიორიტეტია მომხმარებლებისთვის ხელსაყრელი გარემოს შექმნა, როგორც სატელეკომუნიკაციო სერვისების განვითარების, ისე მათთვის... მეტის ნახვა
19 მარტი, 2025 12:20
ComCom-ის მრჩეველთა საბჭოს წევრის, პროფესორი სერგო შავგულიძის თანაავტორობით, ახალი წიგნი “ხელოვნური ინტელექტი 6G ქსელებისთვის” გამოიცა, რომელიც სატელეკომუნიკაციო დარგში არსებული გამოწვევების იდენტიფიცირებასა და სფეროს განვითარებას ემსახურება. წიგნი წარმოგვიდგენს ახალ ტექნოლოგიებსა და კვლევის პერსპექტივებს ხელოვნურ ინტელექტზე (AI) დაფუძნებულ მეექვსე თაობის (6G) მობილურ საკომუნიკაციო სისტემებში, ასევე, მსგავსი სისტემების დანერგვასთან დაკავშირებულ ძირითად ტექნიკურ... მეტის ნახვა
19 მარტი, 2025 10:35
კომუნიკაციების კომისიამ „ციფრული მხარდაჭერის პროგრამის“ ფარგლებში, სენაკის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციასთან პროგრამის შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა, რომელსაც სენაკის მერის მოადგილეები და სამიზნე სოფლების/ადმინისტრაციული ერთეულების მერის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. პროგრამის ფარგლებში სენაკის სამიზნე სოფლების მაცხოვრებლებს შეეძლებათ სრულიად უფასოდ, ციფრულ წიგნიერებასა და ინტერნეტის უსაფრთხოდ გამოყენებაში გადამზადდნენ და გაეცნონ ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორებიცაა... მეტის ნახვა
17 მარტი, 2025 10:38
კომუნიკაციების კომისიის მედიააკადემიაში ჟურნალისტებისა და ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის სემინარი „კამერასთან მუშაობის ტექნიკა და გამომსახველობითი ხელოვნება“ ჩატარდა, რომელსაც ქართული კინოსა და თეატრის მსახიობი, ია სუხიტაშვილი გაუძღვა. საგულისხმოა, რომ ია სუხიტაშვილის ბოლო კინოროლმა ფილმში „აპრილი“, APSA-ს დაჯილდოებაზე საუკეთესო შესრულებისთვის მთავარი პრიზი, ვენეციის კინოფესტივალზე კი ჟიურის სპეციალური პრიზი მიიღო. ამასთან, მას სხვა არაერთ კინოსა და თეატრის... მეტის ნახვა