სექტემბერი 22, 2015 16:22
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია შპს „სტუდია მაესტროს“ გაკოტრებასთან დაკავშირებით სასამართლოში საქმის წარმოების  დაწყებას და ამ პროცესთან დაკავშირებით ტელეკომპანიის მფლობელების განცხადებებს ეხმიანება.
კომისიამ დაიწყო საქმის ვითარებაში გარკვევა, გამოითხოვა დეტალური ინფორმაცია და დოკუმენტაცია შპს „სტუდია მაესტროს“ გაკოტრებასთან დაკავშირებით სასამართლოში საქმის წარმოების დაწყების შესახებ. დამატებით განცხადება შპს „სტუდია მაესტროს“ დოკუმენტაციის შესწავლის შემდეგ გააკეთდება.
კომისიას მიაჩნია, რომ შპს „სტუდია მაესტროს“ გაკოტრებასთან დაკავშირებით სასამართლოში საქმის წარმოებამ არ უნდა შეაფერხოს ერთ-ერთი მსხვილი და რეიტინგული ტელეკომპანიის მაუწყებლობა.

September 22, 2015 16:22
GNCC responds to the statements of the holders of TV Company in connection with the process of “Maestro” Ltd’s bankruptcy court proceedings.
The Commission has begun to investigate the case, requested detailed information and documentation in connection with “Studio Maestro’s” bankruptcy court proceedings. Additional statements to be made after the study of company’s documentation is finalized.
The Commission believes that, the court proceedings in regard to the “Studio Maestro’s” bankruptcy must not deter the TV broadcasting of one of the largest and top rated TV Company.