ნოემბერი 16, 2015 11:02
კომისიამ შპს „მაგთიკომის“ მიერ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის განაცხადის თობაზე საჯარო ადმინისტრაციული წარმოების ფარგლებში ზეპირი მოსმენის სხდომა გამართა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისია შპს „მაგთიკომის“ მიერ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის განაცხადის თობაზე წინასწარი თანხმობის მიცემის შესახებ მიმდინარე საჯარო ადმინისტრაციული წარმოების ფარგლებში ზეპირი მოსმენის სხდომა გამართა.
შპს „მაგთიკომს“ შპს „კავკასუს ონლაინის“ ყველა იმ აქტივის შეძენის სურტვილი აქვს, რომელსაც კომპანია საკუთარი აბონენტებისთვის  მაუწყებლობის ტრანზიტის (IPTV), ციფრული სატელეფონო (VOIP) და ინტერნეტის საცალო მომსახურების   მისაწოდებლად იყენებს.
სხდომაზე, კომისიის აპარატის კონკურენციის ხელშეწყობის დეპარტამენტმა შპს „მაგთიკომის“  მიერ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის შემთხვევაში ელექტრონული კომუნიკაციების ბაზრის შესაბამის სეგმენტებზე არსებულ კონკურენციაზე შესაძლო გავლენა შეისწავლა და დასკვნა წარმოადგინა, რომლის თანახმადაც, დეპარტამენტის აზრით, აღნიშნული ტრანზაქციის განხორციელება არ იქონიებს გავლენას ბაზრის შესაბამისი სეგმენტების კონკურენციაზე.
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია გადაწყვეტილებას, 2015 წლის 19 ნოემბერს, 15:00 საათზე ჩანიშნულ, არსებითი განხილვის სხდომაზე გამოაცხადებს.

Commission has held a public session in a scope of public administrative proceedings in regard to the acquisition of operating assets owned by “Caucasus Online” Ltd by “Magticom” Ltd
GNCC has held a public hearing in the framework of administrative proceedings based on an application of “Magticom” Ltd in regard to prior consent for the acquisition of operating assets owned by “Caucasus Online” Ltd.
“Magticom” Ltd is willing to purchase all those assets owned by “Caucasus Online” Ltd that company uses in order to provide broadcasting transit (IPTV), digital telephony (VOIP) and retail internet services for its subscribers.
During the session, Competition Support Department has examined possible impact on competition of relevant market segments in the field of electronic communications sector in case of a purchase of assets owned by “Caucasus Online” Ltd by “Magticom” Ltd and has presented a conclusion, according to which, implementation of such transaction will not affect competition in the relevant market segments.