მარტი 18, 2016 17:59
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „სამაუწყებლო სახლი“ (რადიო „შანსონი“) სპონსორზე მითითების წესების დარღვევის გამო წერილობით გააფრთხილა.
2016 წლის 25 იანვარს, კომისიის აპარატის მაუწყებლობის რეგულირების დეპარტამენტმა  შპს ,,სამაუწყებლო სახლის“ (,,შანსონი“) სპონსორზე მითითების, კომერციული რეკლამისა და პროდუქტის განთავსების წესების დაცვის კონტროლის მიზნით შეამოწმა. მონიტორინგის შედეგად გამოირკვა, რომ შპს ,,სამაუწყებლო სახლის“ (,,შანსონი“) სამაუწყებლო ბადეში განთავსებული  რიგი გადაცემების სპონსორზე მითითება შეიცავს საქონლის/მომსახურების შეძენის, მიწოდებისა და მოხმარებისაკენ პირდაპირ მოწოდებას.
საკითხის საჯარო სხდომაზე განხილვის შემდეგ კომისიამ მიიჩნია, რომ სახეზეა შპს ,,სამაუწყებლო სახლის“ მიერ ,,მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონის 67-ე მუხლის მე-3 პუნქტის დარღვევა, რომლის თანახმად, სპონსორობისას დაუშვებელია საქონლის/მომსახურების შეძენის, მიწოდებისა და მოხმარებისაკენ პირდაპირი მოწოდება ამ საქონელზე ან/და მომსახურებაზე სპეციალური მითითებით.

March 18, 2016 17:59
GNCC has issued the written warning on “Samautskeblo Sakhli” Ltd (Radio Shanson) for violating the rules on sponsorship.
On January 25, 2016, the Commission’s Broadcasting Regulation Department, for the purpose to control sponsorship, commercial ad and product placement rule protection, has examined “Samautskeblo Sakhli” Ltd (Radio Shanson). Based on monitoring, it has been revealed, that number of programs placed through the broadcasting net of “Samautskeblo Sakhli” Ltd (Radio Shanson) contain sponsorship direct calls for the acquisition, supplement or use of goods/services.
After publicly reviewing the issue, the Commission concluded,  that there is an obvious violation of paragraph 3 of Article 67 of the Georgian law “on Broadcasting” according to which, it is prohibited to make a direct call and special reference on the acquisition, supplement or use of goods/services while placing the sponsorship.