აგვისტო 07, 2015 16:01
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ სს „სამეგრელოს სამაუწყებლო ტელევიზია“  „მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონის დარღვევის გამო წერილობით გააფრთხილა.
„მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, მაუწყებლობაზე ავტორიზებული პირი, მაუწყებლობის დაწყებამდე ათი დღით ადრე ვალდებულია კომისიას წარმოუდგინოს ტელერადიოპროგრამების გავრცელების უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია, ასევე, ყოველკვირეულად გამოქვეყნოს და კომისიას წარმოუდგინოს სამაუწყებლო ბადით გათვალისწინებული პროგრამების განრიგი.
სს „სამეგრელოს სამაუწყებლო ტელევიზიას“ კანონით განსაზღვრული ზემოთხსენებული ვალდებულებები არ შეუსრულებია, რის გამოც დაეკისრა სანქცია - წერილობითი გაფრთხილება, ასევე კომპანიას დაევალა  „მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონით გათვალისწინებული დოკუმენტაციის კომისიაში წარმოდგენა.

August 07, 2015 16:01
GNCC has issued a written warning on “TV-Radio Company Samegrelo” for violating the Georgian Law “on Broadcasting.”
In accordance to the Georgian Law “on Broadcasting,” a person authorized to broadcast, 10 days prior to commencing the broadcasting activities, shall submit to GNCC  the documentation certifying the authority of transmitting TV and radio programs, also, publish and furnish GNCC on a weekly basis with program schedule provided through their broadcasting net.
“TV-Radio Company Samegrelo” failed to fulfill above-mentioned obligations required by the law and therefore, has received a sanction in the form of the written warning.  Also, the company has been ordered to submit to the Commission required documentation provided by the Georgian law.