დეკემბერი 31, 2015 17:16
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიაში თბილისში  FM 93,1 -ზე და ქ. ახალციხეში FM 97.5-ზე რადიომაუწყებლობის ლიცენზიების გასაცემად გამოცხადებული კონკურსის მოსამზადებელი სხდომა გაიმართა.
საჯარო სხდომაზე კონკურსში მონაწილე კომპანიების დალუქული დოკუმენტაცია საჯაროდ გაიხსნა. თბილისში რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის მოპოვებას შპს „ტივი-სტილი“ ცდილობს, ქ. ახალციხეში კი ააიპ „კავშირი სამხრეთ კარიბჭე“. ორივე კომპანიას წარმოდგენილ დოკმენტაციაზე ხარვეზი დაუდგინდა და ხარვეზების აღმოსაფხვრელად ხუთი სამუშაო დღის ვადა განესაზღვრათ.
რადიოსიხშირული სპექტრით სარეგბლობის ლიცენზიის საფასური თბილისში 10 692 ლარს შეადგენს, ხოლო ქ. ახალციხეში 4 055 ლარს.
კონკურსის ზეპირი მოსმენის სხდომა, რომელზეც კომისიის აპარატის მაუწყებლობის რეგულირების დეპარტამენტის დასკვნა გამოქვეყნდება 2016 წლის 2 თებერვალს 13:00 საათზე ჩატარდება, საკონკურსო სხდომა კი, სადაც გამარჯვებული კომპანიები გამოვლინდება 2016 წლის 5 თებერვალს 13:00 საათზეა ჩანიშნული.

The radio broadcasting preparatory contest meeting has been held
The preparatory contest meeting has been held at GNCC that has been announced for the issuance of radio broadcasting licenses at FM 93,1 in the city of Tbilisi, and at FM 97.5 - in the city of Akhaltsikhe.
Sealed documentation of companies participating in the contest has been officially opened at the public session. “TV-Style” Ltd is trying to obtain radio broadcasting license in Tbilisi and NNLE “ South Gate Union” – in Akhaltsikhe.
Defects were detected in the documentation presented by both companies and they were given 5 working days in order to eliminate deficiencies.
The cost for the use of radio frequency spectrum in the city of Tbilisi is 10 692 Gel, in the city of Akhaltsikhe the cost totals 4 055 Gel.
The public hearing where the conclusion of Commission’s Broadcasting Regulation Department is set to be published will be held on February 2, 2016, at 2 pm. The contest session, where winning companies will be revealed, is scheduled for February 5, 2016, at 1 pm.