ივნისი 09, 2016 12:22
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ საქართველოს ექვსს მუნიციპალიტეტში კერძო და სათემო რადიომაუწყებლობის ლიცენზიების გასაცემად კონკურსები გამოაცხადა.
კომისიის გადაწყვეტილებით კრეძო საერთო და სპეციალიზებული რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის გასაცემად გამოცხადებულ კუნკურსში შემდეგი კომპანიები მონაწილეობენ:
ü  ქ. ბორჯომი FM 103.9 - შპს „რადიო ცენტრი პლუსი“ (ლიცენზიით სარგებლობის საფასური 6 075 ლარს შეადგენს);
ü  დაბა ბაკურიანი FM 90.7 -  შპს „რადიო ჰოლდინგი ფორტუნა“ (ლიცენზიით სარგებლობის საფასური 4 252 ლარი და 50 თეთრია);
ü  დაბა იგოეთი FM 93.7 - შპს „რადიო ჰოლდინგი ფორტუნა“ (ლიცენზიის  საფასური 5 163 ლარი და 75 თეთრა);
ü  ქ. ხაშურში FM98.6-ზე კერძო სპეციალიზებული რადიომაუწყებლობის  ლიცენზიის გასაცემად გამოცხადებული კონკურსი ჩაშლილად გამოცხადდა, რადგან კომისიაში განაცხადი არ შემოსულა.
სათემო რადიომაუწყებლობის ლიცეზნიის გასაცემად გამოცხადებულ კონკურსებში შემდეგი კომპანიები იღებენ მონაწილეობას:
ü  ქ. გორი FM 97.8 -  ა(ა)იპ ”გორის სათემო რადიო მოზაიკა” ( სათემო რადიომაუწყებლობის ლიცენზიით სარგებლობის საფასური 6 075 ლარის ოდენობით განისაზღვრა);
ü  ქ. მარნეული FM 96.9 - ა(ა)იპ ”ჟურნალისტთა კავშირი ხალხის ხმა” (სათემო რადიომაუწყებლობის ლიცენზიით სარგებლობის საფასური 4 252 ლარის და 50 თეთრის ოდენობით განისაზღვრა).
ხუთივე კონკურსის ზეპირი მოსმენის ხდომა, რომელზეც კომისიის აპარატის მაუწყებლობის რეგულირების დეპარტამენტი კომისიონერებს, კონკურსანტებს და დამსწრე საზოგადოებას კონკურსანტების სამაუწყებლო კონცეფციების თაობაზე დასკვნას წარუდგენს 2016 წლის 8 ივლისს 13:00 საათზე ჩატარდება, უშუალოდ საკონკურსო სხდომა კი, რომელზეც კომისიონერები გამარჯვებულ კომპანიებს გამოავლენენ 2016 წლის 14 ივლისს 13:00 საათზეა ჩანიშნული.

The preparatory session has been held for the issuance of radio broadcasting licenses
GNCC has announced contests in the 6 municipalities of Georgia for the issuance of private and community radio broadcasting licenses.
In accordance with the Commission’s decision, following companies are participating in the contests announced for the issuance of private and general radio broadcasting licenses:
Borjomi - FM 103.9 – “Radio Center Plus” Ltd (license usage fee totals   6 075 GEL).
Bakuriani - FM 90.7 – “Radio Holding Fortuna” Ltd  (license usage fee totals 4 252, 50 GEL).
Igoeti - FM 93.7 - “Radio Holding Fortuna” Ltd   (license usage fee totals 5 163, 75 GEL).
Khashuri - FM98.6 the contest for the issuance of specialized radio broadcasting license has been declared failed, since no application has been submitted.
The following companies are participating in the contests announced for the issuance of community radio broadcasting licenses:
Gori - FM 97.8 – NNLE “Gori Community Radio Mosaic”   (fee for the usage of community radio broadcasting license has been defined in the amount of  6 075 GEL).
Marneuli - FM 96.9 - NNLE "Journalists Union of People's Voice" (fee for the usage of community radio broadcasting license has been defined in the amount of   4 252 ,50 GEL).
Public hearing session of all 5 contests where the Commission’s Broadcasting Regulatory Department will present final decision related to the contestants broadcasting concepts to the commissioners, contestants and the audience, to be held on July 8, 2016, at 3 pm. An actual contest session, where commissioners will reveal the winner bidders, is scheduled for July 14, 2016, at 3 pm.