მაისი 19, 2015 18:54
დღეს, 19 მაისს RIPE - ქსელის საკოორდინაციო ცენტრის რეგიონული შეხვედრა თემაზე - „ვირტუალური უსაფრთხოება და ოპერაციული სისტემები“ გაიხსნა. ერთკვირიანი შეკრება საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის თავმჯდომარემ ვახტანგ აბაშიძემ და RIPE - ქსელის საკოორდინაციო ცენტრის მმართველმა დირექტორმა აქსელ პოუვიკიმ გახსნეს.
RIPE - ქსელის საკოორდინაციო ცენტრის რეგიონული შეხვედრა თბილისში, სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“ 2015 წლის 19-25 მაისს იმართება. ღონისძიებას, RIPE - ქსელის საკოორდინაციო ცენტრის ორგანიზებით საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია მასპინძლობს.
შეხვედრაზე დასასწრებად საქართველოს ამერიკის შეერთებული შტატების, უკრაინის, ჩეხეთის რესპუბლიკის, სომხეთის აზრებაიჯანის და რუსეთის ფედერაციის მსხვილი ინტერნეტ პროვაიდერების ტექნიკური პერსონალი და ამავე დარგის სახელმწიფო უწყებების წარმომადგენლები ეწვივნენ.
ორგანიზაცია ევროპის, ახლო აღმოსავლეთის და შუა აზიის ნაწილის 11 ათასზე მეტ წევრს აერთინებს.  არაკომერციული ორგანიზაცია უზრუნველყოფს ინტერნეტის განვითარების პილიტიკის განსაზღვრას და გამოცდილების გაზიარებას, ასევე ორგანიზაცია ჩართულია ინტერნეტის ადმინისტრირების განხილვებში და დღის წესრიგის განსაზღვრაში. RIPE - ქსელის საკოორდინაციო ცენტრი ინტერნეტის ინფრასტრუქტურული პროექტების განვითარების პროცესშიც მონაწილეობს.
RIPE - ქსელის საკოორდინაციო ცენტრის რეგიონული შეხვედრა ჟურნალისტებისთვის უფასოა და ღიაა, დასწრების მსურველებისთვის საკონტაქტო ელექტრონული მისამართია: pr@gncc.ge .
დეტალური ინფორმაცია RIPE - ქსელის საკოორდინაციო ცენტრის რეგიონული შეხვედრის თემაზე - „ვირტუალური უსაფრთხოება და ოპერაციული სისტემები“ შესახებ, შეგიძლიათ ასევე, იხილოთ შემდეგ ბმულზე: https://www.ripe.net/participate/meetings/regional-meetings/ripe-ncc-regional-meeting-tbilisi/about-the-meeting

RIPE – Network Coordination Center Regional Meeting in Tbilisi has opened
Today, May 19th, RIPE- NCC Regional Meeting on the topic – “Virtual Security and Operating Systems” has opened. A weeklong meeting has been opened by the Chairman of GNCC Mr. Vakhtang Abashidze and the Managing Director of RIPE NCC Mr. Axel Pawlik.
RIPE – NCC Regional Meeting will be held in Tbilisi, hotel “Radison Blu Iveria” May 19-25, 2015. An event, organized by RIPE NCC is hosted by Georgian National Communications Commission.
The technical staff of large internet providers and the official representatives from state agencies of same field have visited Georgia to attend the meeting from the United States, Ukraine, the Czech Republic, Armenia, Azerbaijan and the Russian Federation.
The organization unites more than 11 thousand member countries – parts of Middle East and Central Asia. Non- commercial organization ensures and defines the development of internet policies and practice sharing. Also, an organization is involved in internet administrative discussions and in defining the daily agenda. RIPE NCC participates in the process of development of internet infrastructural projects as well.
RIPE NCC Regional Meeting is free and opened for journalists. An electronic email address for those wishing to participate is - pr@gncc.ge.
The detailed information about RIPE NCC’s Regional Meeting, on the topic “ Virtual Security and Operational Systems” is available at: https://www.ripe.net/participate/meetings/regional-meetings/ripe-ncc-regional-meeting-tbilisi/about-the-meeting