აპრილი 12, 2016 11:33
სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შესარჩევი კონკურსში მონაწილეთა საბუთების მიღება დასრულდა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ 2015 წლის 29 დეკემბრის გადაწყვეტილებით, სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შესარჩევი კონკურსი გამოაცხადა. კონკურსში მონაწილეობის მსურველტა დოკუმენტაციის მიღება 2016 წლის 11 აპრილის 19:00 საატამდე მიმდინარეობდა. განაცხადი, კონკურსში მონაწილეობის თაობაზე, სამმა კომპანიამ წარმოადგინა -  „Mediafon“, შპს „მედიაპრო ჯორჯია“ და შპს „პორტაბელობა - ჯი“.
საკონკურსო პირობების თანახმად, კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვს საქართველოს ან უცხო ქვეყნის რეზიდენტ იურიდიულ პირს, რომელსაც სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრირების მომსახურება სულ ცოტა ორ ქვეყანაში განუხორციელებია და აღნიშნული მომსახურების უზრუნველყოფის წლიური საფასური არ  აღემატება 500 000 ევროს.
სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შესარჩევი საკონკურსო საბჭო თერთმეტ წევრიანი შემადგენლობით განისაზღვრა. საკონკურსო საბჭოში დაკომპლექტებულია ხუთი კომისიის აპარატში დასაქმებული პირით, ხუთი ყველაზე მსხვილი ოპერატორის: შპს „მაგთიკომის“, შპს „ჯეოსელის“, შპს „ბილაინის“, სს „სილქნეტის“,  შპს „ახალი ქსელების“ წარმომადგენლებით და ერთი დამოუკიდებელი ექსპერტით.
საკონკურსო საბჭოს პირველი შეხვედრა იმართება 2016 წლის 12 აპრილს 15:00 საათზე, საბჭო გადაწყვეტილებას სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მონაცემთა ცენტრალური ბაზის ადმინისტრატორის შერჩევის თაობაზე პირველი შეხვედრის გამართვიდან ათი სამუშაო დღის ვადაში მიიღებს. საკონკურსო საბჭოს მიერ შერჩეულ კომპანიას კონკურსში გამარჯვებულად საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია თავისი გადაწყვეტილებით გამოაცხადებს, რომელიც მომდევნო ხუთი წლის განმავლობაში სააბონენტო ნომრის პორტაბელურობის მომსახურებით უზრუნველყოფს ყველა სატელეფონო მომსახურების მიმწოდებელ ოპერატორს.
კონკურსის გამოცხადების თაობაზე კომისიის გადაწყვეტილების ვრცელი ვერსია, გთხოვთ იხილოთ კომისიის გადაწყვეტილებების გვერდზე.

April 12, 2016 11:33
Submission of applications in the contest for selection of number portability central database administrator has ended
GNCC, in accordance with the decision of December 29, 2015, has announced a contest for the purpose to select number portability central database administrator. The acceptance of participants’ documents was being held up until April 11, 2016, before 7 pm. The application in regard to the participation in the contest was presented by 3 companies - „Mediafon Datapro“Ltd, “MediaProGeorgia” Ltd and “Portireba.ge” Ltd.
In compliance with the terms and conditions of the contest, any legal entity, registered in Georgia or in any other foreign country can participate in the contest, who, has provided the administrative services of number portability central database in at least two countries and an annual fee of the service noted does not exceed 500 000 EUROS.
The contest council for the selection of number portability central database administrator has been defined with eleven members. The contest council is staffed with 5 persons employed in the Commission, with 5 representatives from the largest providers: “Magticom”Ltd, “Geocell” Ltd, “Beeline” Ltd, “Silknet” JSC and “Akhali Kselebi” Ltd as well as 1 independent expert.
The first meeting of the council is to be held on April 12, 2016, at 3 pm. The council will announce its decision regarding the selection of number portability central database administrator within 10 working days after the meeting. The company selected by the council will be announced as a winner by the decision of Georgian National Communications Commission which, will ensure the provision of subscriber number portability services for the next 5 years to all telephone service providers.