სექტემბერი 28, 2015 13:07
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ფიზიკური პირის გიორგი ორაგველიძის მაუწყებლად ავტორიზაცია განახორციელა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიას ”მაუწყებლობის შესახებ” საქართველოს კანონის შესაბამისად ავტორიზაციის გავლის თაობაზე ფიზიკურმა პირმა გიორგი ორაგველიძემ  2015 წლის 1 სექტემბერს მიმართა. განცხადების შესაბამისად, კომისიამ ავტორიზაცია მარტივი ადმინისტრაციული წარმოების წესით განახორციელა და ფიზიკურ პირს გიორგი ორაგველიძეს მაუწყებლობის სახეობად -კერძო მაუწყებლობა, ხოლო ქვესახეობად - სპეციალიზებული (კინო-სერიალები/გასართობი გადაცემები) ტელემაუწყებლობა განუსაზღვრა.
ფიზიკური პირი გიორგი ორაგველიძე მაუწყებლობის განხორციელებას ქართულ ენაზე დღე-ღამის განმავლობაში  6 საათი 2016 წლის 2 მაისიდან შეძლებს.

September 28, 2015 13:07
In compliance with the Georgian law “on Broadcasting, an individual – Giorgi Oragvelidze has addressed GNCC in regard to obtain broadcasting license on September 1, 2015.  In accordance with an application, the Commission has carried out a broadcasting authorization through the means of simplified administrative procedures and has defined - private broadcasting as broadcasting variety, and sub-variety - specialized (movies, TV shows /entertaining programs) for an individual Giorgi Oragvelidze.
An individual Giorgi Oragvelidze will be able to carry out broadcasting in Georgian language 6 hours per day starting May 2, 2016.