ივნისი 10, 2016 12:20
შპს „ერთსულოვნების“ რადიოსიხშირული სპექტრით სარგებლობის ლიცენზიას მოქმედების ვადა მომდევნო ათი წლით გაუხანგრძლივდა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის გადაწყვეტილებით შპს  „ერთსულოვნების“რადიოსიხშირული სპექტრით სარგებლობის NF13 ლიცენზიას მოქმედების ვადა მომდევნო ათი წლით გაუხანგრძლივდა.
კომისიის გადაწყვეტილების თანახმად, შპს „ერთსულოვნებამ“ რადიოსიხშირული სპექტრით სარგებლობის ლიცენზიის მომდევნო ათი წლის ვადით (2026 წლის 2 ივნისამდე) სარგებლობისთვის საქართველოს სახემწიფო ცენტრალურ ბიუჯეტში 942 084 ლარი და 50 თეთრი მიმდინარე წლის ბოლომდე კომისიის მიერ  წინასწარ განსაზღვრული გრაფიკის შესაბამისად უნდა ჩარიცხოს.

Radio frequency spectrum usage license term for “Ertsulovneba” Ltd has been extended for the next 10 years
In accordance with the decision of GNCC, radio frequency spectrum usage term of NF13 license of “Ertsulovneba” Ltd has been extended for the next 10 years.
According to the Commission’s decision, “Ertsulovneba” Ltd, in accordance with the Commission’s pre-defined payment plan, has to deposit 942 084, 50 GEL to the central state budget of Georgia for the use of radio frequency spectrum for the next 10 years ( up until June2, 2026) before the end of the current year.