ელექტრონული კომუნიკაციების სფეროში საქმიანობის ავტორიზაცია
ელექტრონული კომუნიკაციების სფეროში საქმიანობის ავტორიაზაციას ახორციელებს კომისია „ელექტრონული კომუნიკაციების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად.
ელექტრონული კომუნიკაციების სფეროში საქმიანობის ავტორიზაციის მსურველი პირი მიმართავს კომისიას განცხადებით, რომელსაც თან უნდა ერთვოდეს:
ამონაწერი საქართველოს მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრიდან, აგრეთვე იურიდიული პირის წესდებისა და ფიზიკური პირის საიდენტიფიკაციო შესაბამისი დოკუმენტის ასლი.
განცხადების მიღებიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში კომისია ახორციელებს მსურველი პირის რეგისტრაციას ავტორიზებულ პირთა უწყებრივ რეესტრში.
იმ შემთხვევაში თუ განცხადება ან/და თანდართული დოკუმენტაცია არასრულყოფილადა არის წარმოდგენილი, კომისია ავტორიზაციის მსურველ პირს დოკუმენტაციის სრულყოფილად წარმოდგენისათვის განუსაზღვრავს 5 სამუშაო დღეს დოკუმენტაციის სრულყოფილად წარმოსადგენად. აღნიშნულ ვადაში დოკუმენტაციის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში ავტორიზაცია არ განხორციელდება. ავტორიზაციის განუხორციელებლობა არ ართმევს პირს უფლებას, განმეორებით მიმართოს კომისიას ავტორიზაციისათვის. თუ განცხადების მიღებიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში კომისია ავტორიზაციის მსურველ პირს არ განუსაზღვრავს დამატებით ვადას დოკუმენტაციის სრულყოფილად წარმოდგენისათვის, პირი ავტორიზებულად ჩაითვლება და 3 სამუშაო დღის ვადაში გაიცემა ამონაწერი ავტორიზებულ პირთა უწყებრივი რეესტრიდან.
ელექტრონული კომუნიკაციების სფეროში საქმიანობის ავტორიზაცია ხორციელდება განუსაზღვრელი ვადით. დაუშვებელია ავტორიზაციის გაუქმება, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ გაუქმებას თავად ავტორიზებული პირი მოითხოვს.

Authorization of the activities at the electronic communications sector
Authorization of the activities at the electronic communications sector is carried out by the Commission of Electronic Communications, according to the law.
A person wishing authorization for the activities at the electronic communications sector submits the application to the Commission, which must be accompanied by: extract from the registry of business (non-commercial) legal entities of Georgia, as well as copy of the statute of the legal entity and the copy of the relevant identification document of individual.
Within 10 working days from the receipt of application the Commission carries out registration of interested person at the register of authorized undertakings
In case application and/or supporting documentation is not submitted properly, the Commission shall determine for the presentation of full documentation 5 working days to submit complete documentation. In case person fails to submit documentation in the mentioned period, authorization shall not be granted. However, failure of authorization does not deprive the right of person to submit a second application to the Commission for authorization. If within 10 working days the Commission will not determine additional term for submission of full documentation, the person shall be considered as authorized and within 3 working days the extract from the register of authorized undertakings will be issued.
Authorization of the activities at the electronic communications sector is carried out indefinitely. Cancellation of authorization is inadmissible, unless cancellation is required by the authorized person itself.