ანალოგური მიწისზედა ტელემაუწყებლობიდან ციფრულ მიწისზედა ტელემაუწყებლობაზე გადასვლის პროცესი დასრულდა.
შპს „Technomax LLP”-ს ხუთი ათასი ლარის ოდენობით ჯარიმა დაეკისრა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „Technomax LLP”-ს ხუთი ათასი ლარის ოდენობით ჯარიმა დააკისრა.
კომისიამ შპს „მაგთიკომი“ წერილობით გააფრთხილა, ხოლო შპს „მობიტელი“ (ბილაინი) და შპს „ჯეოსელი“ 30 000 ლარით...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს ,,მაგთიკომი” ბოლო მომხმარებელთან (აბონენტებთან) სათანადოდ გაფორმებული წერილობითი ხელშეკრულების არარსებობის გამო წერილობით გააფრთხილა, ხოლო შპს „მობიტელი“ (ბილაინი) და შპს „ჯეოსელი“ 30 000 ლარით დააჯარიმა.
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ფიზიკური პირის გიორგი ორაგველიძის მაუწყებლად ავტორიზაცია...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიას ”მაუწყებლობის შესახებ” საქართველოს კანონის შესაბამისად ავტორიზაციის გავლის თაობაზე ფიზიკურმა პირმა გიორგი ორაგველიძემ 2015 წლის 1 სექტემბერს მიმართა.
შპს ,,ტელეკომპანია თბილისს“ სანქცია დაეკისრა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ სარეკლამო დროის ლიმიტების დარღვევის გამო შპს „ტელეკომპანია თბილისი“ წერილობით გააფრთხილა.
კომისია შპს „სტუდია მაესტროს“ მფლობელების მიერ გავრცელებულ განცხადებებს ეხმიანება
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია შპს „სტუდია მაესტროს“ გაკოტრებასთან დაკავშირებით სასამართლოში საქმის წარმოების დაწყებას და ამ პროცესთან დაკავშირებით ტელეკომპანიის მფლობელების განცხადებებს ეხმიანება.
კომისიამ სსიპ „ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ სსიპ „ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დაცვისა და დახმარების სახელმწიფო ფონდისთვის” ნუმერაციის რესურსი (ევრონომერი) – 116006 მინიჭებისთვის საჯარო ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო.
კომისიამ შპს ”რადიო არტს” მის მფლობელობაში არსებული კერძო მაუწყებლობის №B52 ლიცენზიის შპს ”არტ რადიოსთვის”...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს ”რადიო არტს” მის მფლობელობაში არსებული კერძო მაუწყებლობის №B52 ლიცენზიის შპს ”არტ რადიოსთვის” გადაცემაზე წინასწარი თანხმობა მისცა.
კომისიამ შპს „მედია კონტენტი“ წერილობით გააფრთხილა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „მედია კონტენტი“ წერილობით გააფრთხილა.
ააიპ „სამოქალაქო განათლების ფონდს“ (ბრენდული სახელწოდება „ტაბულა“) სანქცია დაეკისრა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ სარეკლამო დროის ლიმიტების დარღვევის გამო ააიპ „სამოქალაქო განათლების ფონდი“ (ბრენდული სახელწოდება „ტაბულა“) წერილობით გააფრთხილა.