კომისიას შპს „მაგთიკომის“ მიერ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის თაობაზე საბოლოო...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიას შპს „მაგთიკომის“ მიერ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის თაობაზე საბოლოო გადაწყვეტილება 5 ნოემბრის სხდომაზე არ მიუღია.
კომისიის აპარატის რადიოსიხშირეთა მართვის დეპარტამენტის უფროსი სერგო შავგულიძე ITU-R SG5 თავმჯდომარის...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის აპარატის რადიოსიხშირეთა მართვის დეპარტამენტის უფროსი, ტექნიკურ მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი სერგო შავგულიძე ტელეკომუნიკაციის საერთაშორისო გაერთიანების რადიოსაკომუნიკაციო სექტორის მე-5 შემსწავლელი ჯგუფის (ITU-R SG5) თავმჯდომარის მოადგილედ აირჩიეს.
კომისია მაუწყებლობისთვის განკუთვნილ რადიოსიხშირულ რესურსში ცვლილებები შეიტანა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია ”მაუწყებლობის შესახებ” საქართველოს კანონის მე-4 მუხლის და „რადიოკავშირის საერთაშორისო რეგლამენტის“ შესაბამისად, 2 წელიწადში ერთხელ განსაზღვრავს და აქვეყნებს სამაუწყებლო სიხშირეთა გეგმას. კომისიის 2015 წლის 1 მაისის გადაწყვეტილებით დამტკიცებული გეგმის შესაბამისად რადიომაუწყებლობისთვის საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე ხელმისაწვდომი იყო 126 რადიო სიხშირე.
შპს ”სათოჯანის” მაუწყებლობის ავტორიზაციაზე უარი ეთქვა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „სათოჯანს“ მაუწყებლობის ავტორიზაციაზე უარი უთხრა.
კომისიამ შპს „მობიტელის“( „ბილაინი“) წინააღმდეგ ფორმალური ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ კომისიასთან მოქმედი მომხმარებელთა ინტერესების საზოგადოებრივი დამცველის მომართვის საფუძველზე შპს „მობიტელის“ ( „ბილაინი“) წინააღმდეგ ფორმალური ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო.
კომისიამ ააიპ „მედია ცენტრი ღია აფხაზეთისთვის“ და შპს „მომავლის რეკლამა“ წერილობით გააფრთხილა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ააიპ „მედია ცენტრი ღია აფხაზეთისთვის“ და შპს „მომავლის რეკლამა“ წერილობით გააფრთხილა.
სს „საქართველოს რკინიგზისა“ და ააიპ „მედია ცენტრი ღია აფხაზეთს“ შორის დავა მორიგებით დასრულდა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია იხილავდა სს „საქართველოს რკინიგზის“ საჩივარს ააიპ „მედია ცენტრი ღია აფხაზეთის“ წინააღმდეგ არასათანადო რეკლამის განთავსების გამო, რომელიც მორიგებით დასრულდა.