კომისიამ საინფორმაციო სააგენტოებს www.reportiori.ge-ს და www.mpress.ge-ს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევის...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ საინფორმაციო სააგენტოებს www.reportiori.ge-ს და www.mpress.ge-ს საქართველოს ორგანული კანონის „საარჩევნო კოდექსის“ დარღვევის გამო ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევის ოქმები შეუდგინა.
შპს „მობიტელი“, („ბილაინი“) მსჯავრდებულს სააბონენტო ნომერს აღუდგენს
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის მიერ კომისიასთან მოქმედი მომხმარებელთა ინტერესების საზოგადოებრივი დამცველის მომართვის საფუძველზე შპს „მობიტელის“ („ბილაინი“) წინააღმდეგ დაწყებული ფორმალური ადმინისტრაციული წარმოება მორიგებით სრულდება.
კომისიამ შპს „ნეტ სითი“ წერილობით გააფრთხილა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „ნეტ სითი“ ინფორმაციის წარმოუდგენლობის გამო წერილობით გააფრთხილა.
შპს „ალიონი“ წერილობით გაფრთხილდა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „ალიოინი“ გარკვეული სამაუწყებლო არხების არამართლზომიერი რეტრანსლირების გამო წერილობით გააფრთხილა.
კომისიამ ააიპ „საქართველოს სოლიდარობის ფონდის“ საჩივარი შპს „ტელეიმედის“ წინააღმდეგ წარმოებაში მიიღო
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ააიპ „საქართველოს სოლიდარობის ფონდის“ საჩივარი შპს „ტელეიმედის“ წინააღმდეგ წარმოებაში მიიღო.
შპს “სიგულდამ“ ტელე და რადიო მაუწყებლობაზე ავტორიზაცია გაირა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „სიგულდას“ ტელე და რადიო მაუწყებლობაზე ავტორიზაციის გავლაზე თანხმობა მისცა.
შპს „მობიტელმა“ („ბილაინმა“) ნუმერაციის რესურსით სარგებლობის ნებართვა მიიღო
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „მობიტელის“ („ბილაინი“) განცხადების საფუძლევლზე ნუმერაციის რესურსით სარგებლობის ნებართვა გასცა.
კომისიამ შპს „მაგთიკომს“ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის თაობაზე წინასწარი...
შპს „მაგთიკომს“ შპს „კავკასუს ონლაინის“ ყველა იმ აქტივის შეძენაზე მიეცა თანხმობა, რომელსაც კომპანია საკუთარი აბონენტებისთვის მაუწყებლობის ტრანზიტის (IPTV), ციფრული სატელეფონო (VOIP) და ინტერნეტის საცალო მომსახურების მისაწოდებლად იყენებს.
კომისიაში „Telecom Italia Sparkle“-ის წარმომადგენლებთა შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის თავმჯდომარე ვახტანგ აბაშიძე იტალიური კომპანია „Telecom Italia Sparkle“-ის წარმომადგენლებს შეხვდა.
ანალოგური მიწისზედა მაუწყებლობიდან ციფრულ მიწისზედა მაუწყებლობაზე გადასვლის რეფორმა დასრულდა
ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ციფრული მაუწყებლობის სააგენტომ, სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში“, ციფრული მაუწყებლობის რეფორმის შემაჯამებელი ღონისძიება გამართა.