შპს „სკაი კავკასუსი“ წერილობით გაფრთხილდა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „სკაი კავკასუსი“ გარკვეული სამაუწყებლო არხების არამართლზომიერი რეტრანსლირების და კომისიის წინასწარი თანხმობის გარეშე წილების გასხვისების გამო წერილობით გააფრთხილა.
ნუმერაციის რესურსით სარგებლობის ორი ნებართვა გაიცა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ნუმერაციის რესურსით სარგებლობის ორი ნებართვა გასცა.
კომისიამ შპს „მაგთიკომის“ მიერ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის განაცხადის...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისია შპს „მაგთიკომის“ მიერ შპს „კავკასუს ონლაინის“ კუთვნილი საოპერაციო აქტივების შეძენის განაცხადის თობაზე წინასწარი თანხმობის მიცემის შესახებ მიმდინარე საჯარო ადმინისტრაციული წარმოების ფარგლებში ზეპირი მოსმენის სხდომა გამართა.
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია ცრუ, საზოგადოების შეცდომაში შემყვანი, კომისიის რეპუტაციის...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ 2015 წლის 9 ნოემბერს შპს „სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2“-ის მფლობელობასთან დაკავშირებული დავის თაობაზე განცხადება გაავრცელა, რომლის მიზანი იყო ყველა მოდავე მხარის ყურადღება გაემახვილებინა შექმნილი ვითარების შესაძლო ნეგატიურ შედეგებზე.
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის განცხადება შპს "სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2"-თან დაკავშირებულ...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისია, რომელიც მაუწყებლობის სფეროში კანონმდებლობის მოთხოვნების შესრულებაზე ზედამხედველობისა და კონტროლის განმახორციელებელი დამოუკიდებელი ორგანოა, განსაკუთრებული ყურადღებით აკვირდება შპს „სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2“–თან დაკავშირებულ მიმდინარე პროცესს.
კომისიამ შპს „სუფსა ტექნოკომი“ 3000 ლარით დააჯარიმა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „სუფსა ტექნოკომი“-სთვის ადმინისტრაციული პასუხისმგებლობის დაკისრების თაობაზე გადაწყვეტილება მიიღო და კომპანიას კანონით გათვალისწინებული მინიმალური 3000 ლარის ოდენობით ჯარიმის გადახდა დააკისრა.
კომისიამ შპს „TV3“ წერილობით გააფრთხილა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „TV3“ წერილობით გააფრთხილა.
კომისიამ ინდ. მეწარმე „რაფაელ რაფაელიანი POLYTRON GEORGIA“ 3000 ლარით დააჯარიმა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ინდ. მეწარმე „რაფაელ რაფაელიან POLYTRON GEORGIA“-სთვის ადმინისტრაციული პასუხისმგებლობის დაკისრების თაობაზე გადაწყვეტილება მიიღო და კომპანიას კანონით გათვალისწინებული მინიმალური 3000 ლარის ოდენობით ჯარიმის გადახდა დააკისრა.
კომისიამ რადიო კომპანია შპს „პირველი რადიო“ წერილობით გააფრთხილა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ რეგულირების საფასურის გაანგარიშების და სტატისტიკური ანგარიშგების ფორმების წარმოუდგენლობის, ასევე NB79 და NB 45 სალიცენზიო დავალიანების გადაუხდელობის გამო (13,403.25 ლარი) შპს „პირველი რადიო“ წერილობით გააფრთხილა.
კომისიამ რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის მოსაპოვებლად კონკურსები გამოაცხადა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ 5 ნოემბრის სხდომაზე მიიღო გადაწყვეტილება მეტრულ ტალღათა (FM) დიაპაზონებში კერძო (საერთო) და სათემო რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის მოსაპოვებლად კონკურსების გამოაცხადების თაობაზე.