შპს „დატაკომმა“ ნუმერაციის რესურსით სარგებლობის ნებართვები მიიღო
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის გადაწყვეტილებით შპს „დატაკომმა“ ნუმერაციის რესურსით სარგებლობის სამი ნებართვა მიიღო.
კომისიამ ინფორმაციის თავისუფლების ანგარიში დაამტკიცა
საქართველოს კომუნიკაცეიბის ეროვნულმა კომისიამ საქართველოს ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის III თავის (ინფორმაციის თავისუფლება) მოთხოვნათა შესრულების შესახებ ანგარიში დაამტკიცა.
კომისიამ „სპონსორზე მითითების სახელმძღვანელო წესების“ დებულების მიღების მიზნით საჯარო ადმინისტრაციული...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნლმა კომისიამ „მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონის 76-ე მუხლის 33-ე პუნქტის შესაბამისად „სპონსორზე მითითების სახელმძღვანელო წესების“ დამტკიცების მიზნით საჯარო ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო.
შეტყობინება შპს „დიაპაზონს“
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ არა ერთი მცდელობის მიუხედავად შპს „დიაპაზონისთვის“ წერილის ჩაბარება ვერ შეძლო. ამიტომ, კომისიის ოფიციალურ ვებ გვერდზე საჯაროდ ქვეყნდება შპს „დიაპაზონისთვის“ გაგზავნილი წერილის შინაარსი:
მსოფლიო სატელეკომუნიკაციო/ICT ინდიკატორების რიგით მე-13 სიმპოზიუმი – WTIS 2015 იაპონიაში მიმდინარებს
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის წევრი მერაბ ქათამაძე და კომისიის აპარატის ინფორმაციულ ანალიტიკური დეპარტამენტის უფროსი რატი სხირტლაძე საერთაშორისო სატელეკომუნიკაციო გაერთიანების (ITU) მსოფლიო სატელეკომუნიკაციო/ICT ინდიკატორების რიგით მე-13 სიმპოზიუმში მონაწილეობენ, რომელიც ამჯერად იაპონიაში იმართება.
კომისიამ 74 რადიომაუწყებლობის ლიცეზნიის მოდიფიცირების მიზნით საჯარო ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ 2015 წლის 17 ივნისს „მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონში განხორციელებული ცვლილებების შესაბამისად, რადიომაუწყებლობის 74 ლიცენზიის მოდიფიცირების მიზნით საჯარო ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო.
კომისიამ შპს „სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2“-ს „საარჩევნო კოდექსის“ დარღვევის გამო ადმინისტრაციულ...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ შპს „სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2“-ს საქართველოს ორგანული კანონის „საარჩევნო კოდექსის“ დარღვევის გამო ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევის ოქმები შეუდგინა.
თბილისში რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის გასაცემად კონკურსი გამოცხადდა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ თბილისში FM 93,1 -ზე რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის გასაცემად კონკურსი გამოაცხადა.
ქ. ახალციხეში რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის გასაცემად კონკურსი გამოცხადდა
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ააიპ ”კავშირი სამხრეთის კარიბჭის” მომართვის საფუძველზე ქ. ახალციხეში FM 97.5 რადიომაუწყებლობის ლიცენზიის გასაცემად კონკურსი გამოაცხადა.
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ რუსული “ORT”-ს არსებული ფორმით საეთერო მაუწყებლობის შეწყვეტის...
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ ადმინისტრაციული პასუხისმგებლობა დააკისრა შპს „რ.ბ.ჯ“-ს, რომელიც რუსეთის ფედერაციის საზოგადოებრივი მაუწყებელის პროგრამების გამოყენებით მაუწყებლობდა.